Jak dodać rustykalny styl industrialny do swojego domu

Najlepszym sposobem na uzyskanie rustykalnego stylu industrialnego w swoim domu jest rozpoczęcie od zaplanowania stylu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak chcesz, aby wyglądała Twoja przestrzeń i jak chcesz włączyć do niej różne elementy wystroju. Gdy masz już plan stylu, możesz zacząć od dekoracji. Elementy wystroju, takie jak meble, obrazy i akcesoria, mogą pomóc w przejściu od jednego stylu do drugiego. Innym świetnym sposobem na dodanie rustykalnego stylu industrialnego do domu jest podłoga. Możesz wybrać spośród wielu różnych rodzajów podłóg, takich jak drewno, korek czy kamień. Możesz również zdecydować się na dywanik. Dywaniki to świetny sposób na dodanie tekstury do przestrzeni, a także nadanie jej rustykalnego wyglądu.

Porady, jak nadać swojemu domowi rustykalny wygląd

Możesz dodać kolejną nutę tekstury do swojej przestrzeni, instalując metalowe akcenty, takie jak wanny dla ptaków, wbudowane elementy lub panele. Możesz także zdecydować się na wykończenie wnętrza, np. zamontowanie żyrandola, obrazów na ścianę lub kwiatów w wazonie.

- Rozjaśnij metalowe akcenty - Innym świetnym sposobem na unowocześnienie rustykalnego wyglądu domu jest podkreślenie metalowych akcentów w przestrzeni. Metalowe akcenty są ważną częścią tego stylu, ponieważ pomagają związać przestrzeń ze sobą i nadają jej nowoczesny charakter. Czy jest lepszy sposób na połączenie tych elementów niż użycie ich jako centralnego punktu w Twojej przestrzeni?

- Zastosuj neutralną paletę kolorów - Jedną z rzeczy, które pokochasz w tym stylu jest to, że nie jest on zbyt krzykliwy. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że dasz się wciągnąć w wojnę kolorów. Możesz zachować prostotę neutralnej palety i polegać na niej, aby uspokoić swoją przestrzeń. Pozwoli Ci to skupić się na innych aspektach przestrzeni, takich jak oświetlenie, meble i tekstury.

- Nie bój się zmian - Ten styl nie jest zbyt tradycyjny, więc nie bój się go zmieniać. Oznacza to, że nie musisz trzymać się jednej palety kolorów w całej przestrzeni. Możesz mieszać i dopasowywać różne kolory, aby ożywić przestrzeń. W ten sposób możesz również w razie potrzeby zmienić niektóre meble.

- Zachowaj prostotę - Najlepszym sposobem na wykończenie tego stylu jest zachowanie prostoty. Nie jest to styl, który wymaga zbyt wielu ekstrawaganckich elementów. Oznacza to, że nie musisz przesadzać z oświetleniem, kwiatami czy innymi elementami wystroju wnętrza.

Styl rustykalny - warto go zastosować

Ten styl ma w sobie coś z nowoczesności i rustykalności. Łączy w sobie elementy tradycyjne i nowoczesne, pozostając jednocześnie wiernym swoim korzeniom. Inspirację do nadania nowego wyglądu swojemu domowi możesz czerpać z tego, co zrobili Twoi sąsiedzi, oglądając inne domy w okolicy w poszukiwaniu inspiracji, a także przeglądając ulubione tablice na Pintereście w poszukiwaniu pomysłów na wystrój. Możesz także podnieść poprzeczkę, używając bardziej współczesnych elementów, takich jak meble, zamiast bardziej tradycyjnych. Możesz także dodać neutralną paletę kolorów, wybierając spośród różnych neutralnych odcieni. Możesz również wykorzystać wysokość pomieszczenia, umieszczając mniejsze przedmioty, takie jak wazony, obrazy i książki na wysokości, na której nie będą zasłaniały okien.

Notka o autorze